Vyhledat

Advent a vánoční trhy Cáchy 2022

Cáchy (Aachen) vás zvou na sklenku toho nejlepšího svařeného vína!


Aachen Cathedral, autor: Francesco Carovillano
Aachen Cathedral, autor: Francesco Carovillano

Voňavé svařené víno patří v Německu k Vánocům stejně jako cukroví nebo dárky. Letos se představí první klimaticky neutrální stánek se svařeným vínem. Kromě této tradiční pochoutky si návštěvníci mohou pochutnat na dalších regionálních specialitách. Nebudoui chybět ani řemeslné výrobky.


Vánoční trhy se konají od 18.11.2022 do 23.12.2022 na Starém Městě mezi radnicí a katedrálou UNESCO v Cáchách. Více než 100 obchodníků, řemeslníků, umělců a restauratérů nabízí cestu pro všechny smysly: nádhernou nádheru vánočních ozdob, svíček a tiskovin, sváteční hudbu a rukodělné výrobky z tradičních dílen. Vánoční zvuky a lahodná vůně Aachener Printen, skořicových hvězd, marcipánu, kaštanů a jemného koření jsou ve vzduchu už měsíc a přitahují malé i velké do císařského města.


Bezpečnost návštěvníků a všech zúčastněných je pro pořadatele obzvláště důležitá a všichni jsou žádáni o dodržování hygienických a distančních pravidel platných v té době.Nyní platí pravidlo 2G


Otevírací doba

18.11. – 23.12.2022 DENNĚ ​​OD 11:00 – 21:00, KROMĚ:

  • neděle 20. listopadu (Neděle mrtvých), 18:00 - 21:00

  • Sobota 17.12 (Late Night Shopping), 11:00 - 22:00

  • Pátek, 23.12 (poslední den), 11:00 - 20:00

Město Cáchy navíc ve spolupráci s NetAachen i letos poskytuje všem návštěvníkům vánočního trhu v Cáchách zdarma WiFi - neomezeně a zdarma .


Příjezd a parkování

Aby se všichni návštěvníci snadno dostali do centra města a zažili vánoční trh bez stresu, nabízí jízdenka park-and-ride (P&R ticket) pohodový příjezd a odjezd. V Cáchách je k dispozici přibližně 1 600 parkovacích míst P&R: Westfriedhof (Vaalser Strasse), Waldfriedhof (Monschauer Strasse), Hangeweiher (Hermann-Löns-Allee), Tivoli (Krefelder Strasse) a parkoviště Jülicher Strasse/Berliner Ring. Princip je jednoduchý: zaparkujte auto na parkovišti P&R a do centra města nebo na vánoční trhy tam a zpět jeďte autobusem až v pěti lidech – jen za pět eur. Jízdenky P&R lze zakoupit u řidičů autobusů. Na parkovišti Tivoli platí parkovací lístek pořízený u vjezdu jako cestovní průkaz.


Praktické informace pro návštěvu města Cáchy zde najdete na webu www.aachen-tourismus.de.Program a mapa vanocni trhy Cachy 2022
.pdf
Download PDF • 3.51MB37 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu

vanocni-trhy-microsite.png