Vyhledat

Cáchy - nejzápadnější město Německa


Dóm; foto: photodesign Thomas Rathay, DZT

Cáchy, (německy Aachen, francouzsky Aix-la-Chapelle, nizozemsky Aken) leží v nejzápadnějším bodě Německa, tedy v místech, kde se střetávají hranice dvou sousedních států, Belgie a Nizozemí, což vysvětluje bohaté názvosloví města a od dob Karla Velikého různými způsoby zapouzdřuje kořeny, hodnoty a ideály kontinentu.


Aachenská katedrála je místní dominantou i památkou na slavnou minulost Evropy. Byla postavena kolem roku 800 našeho letopočtu a byla první katedrálou v severní Evropě. V průběhu staletí sloužil jako korunovační kostel téměř každého německého krále. V jeho pokladnici se nachází jedna z nejvýznamnějších sbírek církevních pokladů severně od Alp. Není tedy divu, že jak katedrála, tak její pokladnice patří k vrcholům prohlídkové trasy, která se vine Cáchami a zabírá řadu velkolepých budov. Každá zastávka na cestě se zaměřuje na jiné téma: historii, vědu, Evropu, náboženství, moc, obchod a média. Absence zastávky s jezdeckou tématikou je však poněkud nedopatřením, protože každoroční Concours Hippique International Officiel (CHIO) v Cáchách je jednou z celosvětových.


Návštěvníky města uchvátí jeho uvolněná atmosféra, kterou nejlépe zažijete na procházce historickými uličkami. Je tu okouzlující kontrast mezi velkými starými budovami a otevřeným přístupem a bujarým ruchem vytvořeným 45 000 studenty ze všech koutů světa. Nelze opomenout ani moderní díla vystavená na Ludwig Forum for International Art. Podívejte se, jak v Cáchách vzkvétá evropská myšlenka bez ohledu na to, co děláte a kamkoli půjdete.


Webové stránky: www.aachendom.de


Spolková země: Severní Porýní-Vestfálsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z města Cáchy a okolí (64)


Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/severni-poryni-vestfalsko

11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu