Vyhledat

Drážďany - synonymum kultury


Silueta Drážďan – hlavního saského města. Foto ddpix.de (DML-BY)

Existuje mnoho způsobů, jak definovat kulturu a krásu. Ale lze je snadno shrnout do jediného slova: Drážďany. Naprosté bohatství a nádhera kulturních pokladů jen co by kamenem dohodil od polabských plání stačí k tomu, aby se vám tajil dech.


Přestože se přívlastek „světově proslulý“ skloňuje až příliš často, je to pro Drážďany vhodný výraz. Město je známé nejen svými třemi hlavními památkami – barokním palácem Zwinger, operou Semperoper a kostelem Panny Marie –, ale také Brühlovou terasou a Královským palácem, Labskými zámky na úbočí Loschwitz, exkluzivními vilami čtvrť Blasewitz, zahradní město Hellerau a samozřejmě dvanáct drážďanských státních uměleckých sbírek. Zde narazíte na poklady, jako je Raphaelova Sixtinská madona a Zelený trezor, největší pokladnice na světě.


Drážďany jsou také známé svou hudbou. Budova opery, orchestr Staatskapelle, Drážďanská filharmonie a chlapecký sbor Kreuzchor, to vše zanechá publikum nadšené. Kulturní kalendář je nabitý po celý rok, město hostí mezinárodní festivaly a strhující divadelní a taneční produkce. V létě se město schází na akce pod širým nebem v parcích a na březích atmosférické řeky Labe. Drážďany jsou více než jen město historie a dědictví, o čemž svědčí několik moderních architektonických mistrovských děl. Pokud budete v prosinci v Drážďanech, určitě navštivte nejstarší německý vánoční trh. Striezelmarkt byl poprvé oficiálně zdokumentován v roce 1434 a dodnes zůstává velkolepou oslavou světel, barev a dráždivých vůní.


Webové stránky: www.dresden.de


Spolková země: Sasko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Drážďan a okolí (596)


Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/sasko

61 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu

vanocni-trhy-microsite.png