Vyhledat

Düsseldorf - město módy


Düsseldorf: Rhine Tower and Neuer Zollhof building ©DZT (Francesco Carovillano)

V Düsseldorfu je vše blízko: móda, kultura, zábava – i tolerantní a kosmopolitní způsob života, který se zde pěstuje, je cítit, ať se vydáte kamkoli. Posaďte se v jednom ze slavných řemeslných pivovarů nebo se zastavte na přestávku na Rýnských schodech. Brzy zjistíte, že lidé rádi chatují.


Düsseldorf udává trendy. Je to hlavní město módy Německa s více než 800 showroomy představujícími nejnovější návrhářskou a módní tvorbu – a to nejen během týdne módy. Slavná Königsallee je mezitím lemována exkluzivními butiky. O nakupujících je známo, že zde podlehnou pokušení ve jménu módy. Stejný sentiment je cítit v Carlstadtu, idylické čtvrti plné starožitnictví, galerií a obchodníků s uměním. A pak je tu Staré Město s uvolněnou atmosférou, která přilákala nekonvenční módní butiky a četné alternativní obchody, aby se zde usadily. Nemluvě o množství hospod, klubů a barů, které si vysloužily starému městu Düsseldorf přezdívku „nejdelší bar na světě“.


O kulturně smýšlející cestovatele je zde obzvláště dobře postaráno, protože zde najdete několik divadel, koncertních síní, uměleckých galerií a historicky zajímavých míst, stejně jako nádherné parky a zahrady. Ať už půjdete kamkoli, setkáte se s kulturou. Muzea a uznávaná düsseldorfská umělecká akademie přispívají k pověsti města jako centra kultury. A pokud ve vás všechna ta móda, umění a kultura zanechá pocit vyčerpanosti, můžete se vydat na náměstí Burgplatz a stylově si odpočinout. Jedno z nejkrásnějších německých náměstí je to nejlepší víkendové a večerní setkání v Düsseldorfu. Pohodlně se tedy usaďte se sklenkou místního Altbieru, dívejte se na Rýn a užijte si ten okamžik.


Webové stránky: www.duesseldorf-tourismus.de


Spolková země: Severní Porýní-Vestfálsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Düsseldorfu a okolí (15)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/severni-poryni-vestfalsko

30 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu