Vyhledat

Erfurt


Erfurt toho má mnoho co nabídnout. Foto Steven Cozort/ Erfurt Tourismus Marketing GmbH

Erfurt uchvátí návštěvníky svým středověkým kouzlem a bohatou historií v kombinaci s touhou po životě a vřelým přijetím. Hlavní město Durynska, ležící na křižovatce starověkých obchodních cest, bylo vždy místem setkávání a domovem významných intelektuálů a magnetem pro návštěvníky z celého světa.


Erfurt byl kdysi vychvalován jako město věží s odkazem na vznešené věže 25 městských farních kostelů, 15 opatství a klášterů a deseti kaplí, které se táhnou až k nebesům. Zvláště pozoruhodné jsou katedrála Panny Marie a kostel svatého Severa, protože tyto dva mistrovské příklady německého gotického designu tvoří architektonický celek jako žádný jiný v Evropě. Kostelní věže dnes vrhají stín na láskyplně zrestaurované roubené domy a krásné renesanční budovy historického centra města, kde se každý rok koná jedna z nejlepších německých divadelních akcí pod širým nebem, Festival Cathedral Steps Festival.


Klášter sv. Augustina, kde Martin Luther strávil pět let svého života, kostel Predigerkirche a opevnění Petersbergské citadely jsou vynikajícími příklady středověké a moderní architektury. Erfurt ale zdaleka není jen městem sakrálních staveb, ale také městem mostů, z nichž nejznámější je most obchodníků, který má nejdelší řadu obydlených budov na jakémkoli mostě v Evropě. Budovy, ve kterých dnes sídlí umělecké galerie, vinárny a starožitníci. A chlapče, Erfurt umí párty! Středověk ožívá každé léto během Slavností kupeckého mostu na Starém Městě, slavností zahrnujících starodávná řemesla, dvorské milostné písně, šašky a pestrou paletu stánků.


Webové stránky: www.erfurt-tourismus.de


Spolková země: Durynsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Durynska (67)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/durynsko

10 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu