Vyhledat

Frankfurt nad Mohanem

Frankfurt je docela moderní město. Sídlí zde podniky, mrakodrapy a třetí největší evropské letiště – to vše je nejmodernější. To může být důvod, proč má Frankfurt určitou zálibu v široké škále muzeí. Koneckonců, město vždy trochu předbíhá dobu, ale také si o ní rádo vede záznamy.


Frankfurt: panorama ©DZT (Francesco Carovillano)
Frankfurt: panorama ©DZT (Francesco Carovillano)

Když se řekne Frankfurt, asi první věci, které vás napadnou, jsou banky a burza. A to není špatně. Ale to není vše, co město může nabídnout, protože se může pochlubit také bezkonkurenčním bohatstvím muzeí. Muzejní nábřeží je zázrak na pohled. Nádherné muzeum Städel, které se nachází v srdci Frankfurtské muzejní míle, je jedním z předních německých muzeí umění. Představuje mistrovská díla zahrnující devět století evropského umění, přičemž v podzemní přístavbě, kterou musíte vidět, se nachází sbírka děl od roku 1945. Německé filmové muzeum, Muzeum architektury a umělecká galerie Schirn Kunsthalle jsou jen tři z asi 60 dalších institucí, které se všechny zaměřují na jiné téma.


Nejslavnější frankfurtský syn Johann Wolfgang von Goethe je ve městě všudypřítomný. Jeho stopy můžete sledovat všude, včetně Goethova domu. A s Novým Starým Městem Frankfurt zrekonstruoval část čtvrti zničené během druhé světové války jen co by kamenem dohodil od katedrály a radnice Römer, dominanty města. Byl to projekt století s malebnými vyhlídkami: 35 budov, z toho 15 přesných rekonstrukcí, s obchody a restauracemi. Z Nového Starého Města je to jen kousek na břeh Mohanu – ideální místo pro klidnou procházku. Nebo zažijte frankfurtskou společenskou a veselou stránku, když přejdete železnou lávku a zamíříte k tradičním barům podávajícím jablečný mošt Apfelwein.


Webové stránky: www.frankfurt-tourismus.de


Spolková země: Hesensko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Frankfurtu a okolí (39)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/hesensko

19 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu