Vyhledat

Hamburk - námořní metropole


Hamburg: Binnenalster mit Rathaus und St. Nikolaus ©DZT (Francesco Carovillano)

Brána do světa, krásné námořní centrum, námořní hlavní město severu – i pro běžně rezervované místní obyvatele je těžké skrýt svou hrdost na své rodné město, jeho atmosféru a kosmopolitní kouzlo.


Výlet lodí kolem jednoho z nejvýkonnějších univerzálních přístavů na světě je základem každého úspěšného výletu do Hamburku. Následuje procházka Starým Městem s krásnými hranatými budovami a měšťanskými domy ze 17. století, původními restauracemi a bary. Čtvrť Speicherstadt v projektu rozvoje vnitřního města HafenCity je typická pro Hamburk a byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Budovy největšího jediného komplexu tradičních cihlových skladů na světě spočívají na tisících dubových podpěr a protínají je úzké vodní cesty. Co by kamenem dohodil, je slavný sál Labské filharmonie, výrazná dominanta města a koncertní síň.


Zcela jiný druh kouzla nabízí alternativní čtvrť St. Pauli s Reeperbahn, její slavná čtvrť červených luceren. Nebo je tu rybí trh v Altoně, kde se každou neděli za úsvitu draží čerstvé ryby. Jungfernstieg je elegantní nákupní a finanční centrum Hamburku, které začíná u jezera Inner Alster. I zde, v srdci města, se můžete projít po malebných pobřežních promenádách. Ve čtvrti Blankenese narazíte na malebnou čtvrť Treppenviertel s křivolakými uličkami, krásnými budovami a mnoha schody, které vás zavedou přímo na labskou „pláž“. A pokud si říkáte, že se místní asi vody nabažit nemohou, jste na místě.


Webové stránky: www.hamburg-tourism.de


Spolková země: Hamburk


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Hamburku a okolí (24)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/hamburk


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu