Vyhledat

Magdeburg

Magdeburg je se svými 1200 lety jedním z nejstarších měst ve východních spolkových zemích Německa. Jeho pohyblivá minulost i současnost se odráží v mnoha zajímavostech, které velké město na Labi nabízí.


Magdeburg: Pohled přes Labe na katedrálu ©DZT (Francesco Carovillano)
Magdeburg: Pohled přes Labe na katedrálu ©DZT (Francesco Carovillano)

Nejvýznamnější kulturní a historickou budovu města můžete vidět na míle daleko: katedrálu svatých Maurice a Kateřiny s impozantními věžemi. Je to jedna z nejpozoruhodnějších architektonických památek ve středním Německu, nejslavnější památka města a první německá gotická katedrála. Je to také pohřebiště císaře Otty I., který je vyobrazen na náměstí Alter Markt v magdeburském jezdci, bronzové replikě první volně stojící jezdecké sochy, která byla nalezena severně od Alp. Originál je vystaven v Kulturně historickém muzeu.


Dalším vrcholem je Zelená citadela, dílo umělce a architekta Friedensreicha Hundertwassera, zatímco Přírodovědné muzeum, Muzeum umění v klášteře Panny Marie a Kulturně historické muzeum jsou výstavy mezinárodního významu. Městské divadlo, literatura a hudební scény jsou rozsáhlé a rozmanité, stejně jako mnoho nákupních míst v Magdeburgu. Millenium Tower je největší dřevěná stavba svého druhu na světě. S trochou svalové síly na něj mohou návštěvníci vylézt v nádherném magdeburském Elbauenparku. Náměstí Hasselbachplatz a okolní ulice lemují desítky hospod, barů a restaurací. Není lepší místo na večer.


Webové stránky: www.magdeburg.de


Spolková země: Sasko-Anhaltsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů ze Saska-Anhaltska (35)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/sasko-anhaltsko

40 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu