Vyhledat

Mnichov


Mnichov: Katedrála Panny Marie ©DZT (Saskia Wehler)

Životní styl je v Mnichově prioritou. Může za to jasné modré nebe nebo prostě krása města, ale jedna věc je jistá: Obyvatelé Mnichova vždy rádi ukážou svou nejlepší stránku, ať už jsou na pivní zahrádce, na jedné z exkluzivních nákupních ulic, nebo na stadionu Bayernu Mnichov.

Město s velkým srdcem, stejně jemné jako pohodové, rušné a přesto klidné. Mnichov je hlavním městem životního stylu Německa. A k tomu všemu se může pochlubit jedním z nejkrásnějších náměstí v zemi: Marienplatz, v srdci města a domovem Staré a Nové radnice. Slavná radniční zvonkohra je součástí identity města stejně jako pivnice Hofbräuhaus nebo ikonický kostel Panny Marie se zelenými věžemi s kupolí. Procházení stánků na Viktualienmarkt je pastvou pro smysly, zatímco luxusní nákupní bulváry, jako je Ludwigstrasse nebo Maximilianstrasse, jsou určeny pro ty, kteří oceňují jemnější věci v životě. Pro mnohem dostupnější, nemluvě o uvolněnějším zážitku z nakupování, se vydejte do módní mnichovské čtvrti Glockenbachviertel a na náměstí Gärtnerplatz. Výlet do Anglické zahrady, mnichovského kousku ráje vklíněného mezi řeku Isar a centrum města, vás nestojí ani korunu. Od umění lenošit až po surfování na řece Eisbach je zde vše. Přidejte k tomu dvě nejkrásnější mnichovské pivní zahrádky, jednu u Čínské věže a druhou na malebném místě u jezera, a máte dokonalý recept na odpočinkové odpoledne. Obyvatelé Mnichova jsou také hrdí na městská muzea, z nichž mnohá mají mezinárodní význam, jako je Německé muzeum, největší světové muzeum vědy a techniky, Alte Pinakothek, Neue Pinakothek, Pinakothek der Moderne, Lenbachhaus Museum , Brandhorst Museum a mnoho dalších. Muzeum BMW pokrývá automobilové dědictví města, zatímco fotbalové hvězdy Bayernu Mnichov ukazují týmům navštěvujícím Allianz Arenu, jaké to je být na vrcholu. Stojí za to se pokusit získat lístek a vidět je hrát, protože samotná atmosféra stadionu je světová.


Webové stránky: www.munich.travel


Spolková země: Bavorsko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Mnichova a okolí (50)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/bavorsko

7 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu