Vyhledat

Národní park Berchtesgaden

Aktualizováno: 15. 7.

Ohromující horské scenérie, malebná jezera a svěží zelené lesy jsou charakteristickými znaky národního parku Berchtesgaden, jedné z nejstarších chráněných oblastí v Alpách.Orlí hnízdo, autor: Jirka Pilnáček, Turistika.cz


Jediný německý národní park v Alpách je skutečným rájem pro turisty, kteří milují život a hledají volnočasové aktivity a to bez ohledu na roční období, které navštíví. Jedním z nejznámějších lákadel je Jezero Königssee s projíždějícími loděmi lodní Dopravy, umožňujícími návštěvu ostrova s kaplí sv. Bartoloměje.


Můřete se vydat na méně či více náročné výlety po pěších stezkách, kterých je zde dobře značeno 260 kilometrů. Pěšky, na kole nebo na lyžích, v malebných horských chatách najdete ideální místo pro osvěžení i odpočinek. Je velká šance, že v horách zahlédnete kozorožce, sviště, orla skalního a další původní zvířata a také narazíte na množství rostlin, z nichž některé jsou vzácné.

Mezi nejvíce oblíbené cíle výletů patří Orlí hnízdo a fascinující soutěsky, jako je třeba Wimbachklamm, kde můžete obdivovat nádherné vodopády. Na vrchol k orlímu hnízdu je možné využít lanovku na Jenner, případně se nechat vyvézt specielními horskými autobusy a výtahem (motor s ponorky) takřka na vrchol Kehlstein (1724m), a prohlédnout si Orlí hnízdo spjaté temnými stránkami historie Německa.


Web národního parku: www.nationalpark-berchtesgaden.bayern.de


Tipy na výlety v národním parku


20 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu