Vyhledat

Romantická cestaRomantická cesta zpřístupňuje cestovateli z Würzburgu do Füssenu bohatství západní historie, umění a kultury. Na cestě ze severu na jih se krajina mění: údolí řek, úrodná zemědělská půda, lesy, louky a nakonec hory. Würzburg a víno, údolí Tauber a Rothenburg, Ries, Lechfeld, Pfaffenwinkel a královské zámky.


Výlet po romantické cestě však nabízí mnohem víc než jen krásnou krajinu a kulinářské speciality. Romantická cesta hýří harmonií kultury a pohostinnosti, stále novými pohledy na rozmanitou krajinu, městy s působivými, velkolepými budovami, které si zachovaly svůj vzhled po mnoho staletí. Balthasar Neumann vytvořil rezidenci Würzburg, v Taubertal se setkáte s Tilmannem Riemenschneiderem, Carl Spitzweg byl fascinován Rothenburgem ob der Tauber. Ve čtvrti Ries můžete na vlastní oči vidět historii země. V Augsburgu narazíte na Římany a Fuggerei - první sociální sídliště ze 16. století. Wieskirche, jedno z nejznámějších rokokových uměleckých děl, se nachází v Pfaffenwinkel.


Pokud cestujete autem, karavanem nebo motorkou, stačí sledovat hnědé značky, které spojují jednotlivá města podél silnice. Cyklisté mohou na kole z Würzburgu do Füssenu vyrazit po speciálně značené dálkové cyklostezce Romantic Road po zelené značce v délce 460 kilometrů, která je součástí sítě cyklostezek ADFC pod označením D 9. Modré informační tabule označují dálkovou turistickou stezku, která jako opravdová gurmánská stezka vede snovou krajinou a romantickými městečky v délce téměř 500 kilometrů. Udělejte si čas na prozkoumání přírody, umění a kuchyně podél Romantické cesty. Na cestě z Mohanu do Alp objevíte neobyčejné, inspirativní, úžasné, skutečné zasvěcené tipy.


Webová stránka: www.romantischestrasse.de


Spolková země: Bavorsko

90 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Mnichov

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu

vanocni-trhy-microsite.png