Vyhledat

Rostock

Aktualizováno: 14. 2.


Rostock: Blick auf den Leuchtturm und Teepott ve Warnemünde ©DZT (Francesco Carovillano)

S jedinečnou atmosférou jeho přístavu je námořní atmosféra srdcem Rostocku. Je také domovem významných akcí, jako je srpnová Hanse Sail, která každoročně přitahuje stovky plachetnic a milion návštěvníků.


Víte, že událost je ve městě, když v přístavu Rostock a jeho okolí před natěšenými diváky defiluje až 300 vysokých lodí, tradičních lodí, výletních lodí, trajektů, historických jachet a dalších námořních plavidel. Tento námořní festival je zvláštní příležitostí pro celý region Baltského moře. To vše se odehrává na nádherném pozadí starého města Rostock s charakteristickými budovami z tmavě červených cihel, které pocházejí z hanzovních dob a jsou domovem mnoha významných historických památek. Jednou z obzvláště roztomilých památek města je maják Warnemünde, ideální místo pro jednodenní výlet.


Od náměstí Doberaner Platz k náměstí Neuer Markt a od náměstí Universitätsplatz k městskému přístavu byly zřízeny výrazné pěší zóny. Tyto oblasti jsou také skvělé pro stravování venku a nabízejí vše od čerstvých ryb po mezinárodní kuchyni, zatímco ti, kteří mají chuť na sladké, by měli navštívit Schokoladerie de Prie, čokoládovnu u přístavu. Módní čtvrť Kröpeliner Tor má také útulné restaurace, bary a kavárny podávající osvěžující pivo. Ale ať se vydáte kamkoli, vždy stojí za to se blíže podívat na obě strany hlavních ulic, kde nezávislé obchody ve starých skladištích a láskyplně zrestaurované měšťanské domy jen čekají na své objevení. A to, co najdete, ať se podíváte kamkoli, je duše a kouzlo tohoto mimořádného města.


Webové stránky: www.rostock.de


Spolková země: Meklenbursko-Přední Pomořansko


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Rostocku a okolí (13)

Ubytování, počasí a tipy na cestu:

www.nemecko2022.cz/meklenbursko-predni-pomoransko

49 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu