Vyhledat

Trier

Trier, založený v roce 16 př. n. l. za vlády římského císaře Augusta, je nejstarším německým městem a důležitým místem pro poklady starověkého umění a památky, jako je Porta Nigra, nejzachovalejší městská brána z antického světa.


Trevír: tržní kříž na hlavním náměstí ©DZT (Francesco Carovillano)
Trevír: tržní kříž na hlavním náměstí ©DZT (Francesco Carovillano)

Římští císaři a pozdější biskupové, kurfiřti i obyčejní lidé udělali z Trevíru to, čím je dnes. Celá řada architektonických památek světové úrovně – z nichž mnohé mají status světového dědictví UNESCO – a umělecké poklady byly zachovány a vyprávějí dojemné příběhy o dobách minulých. Porta Nigra, amfiteátr a slavné Císařské lázně, kam chodili odpočívat Římané, to vše svědčí o rozsáhlém klasickém dědictví Trieru. Hluboce působivé jsou také středověké stavby, jako je katedrála sv. Petra – nejstarší kostel v Německu – a raně gotický kostel Panny Marie.


Trier je na špičkové úrovni, pokud jde o stolování. Vynikající vína z vinařských oblastí Mosela, Saar a Ruwer zde samozřejmě hrají klíčovou roli, zatímco obchody, kavárny a bistra po celém městě lákají návštěvníky k procházkám nebo pozorování světa. Městské kulturní instituce a trendy kluby nabízejí pestrou směs hudby, scénického umění a zábavy. V červnu je na náměstí Hauptmarkt, které by běžně šest dní v týdnu lemovalo stánky s květinami, ovocem a zeleninou, k vidění Staroměstské slavnosti. Koncem listopadu se úzkými uličkami, které zdobí sváteční osvětlení a lemují rustikální dřevěné stánky, line vůně perníku a svařeného vína. Není pochyb o tom, že i císař Augustus by to miloval.


Webové stránky: www.trier-info.de


Spolková země: Porýní-Falc


Tipy, zážitky a zkušenosti turistů z Porýní (52)

Ubytování, počasí a tipy na cestu: www.nemecko2022.cz/poryni-falc

9 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Míšeň

Objevte Německo, prázdninovou destinaci

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Bonn: art museum ©DZT (Francesco Carovillano)

Německá muzea nastavila laťku vysoko. Nabízejí rozmanitostí témat, jedinečné koncepty i mezinárodně uznávanými kolekce.

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

Moritzburg Palace ©DZT (Francesco Carovillano)

25 000 hradů, paláců a zámků svědčí o historii Německa: od nádherných, dokonale zachovaných památek až po zničené připomínky bývalé slávy.

Legoland © Turistika.cz

Legoland © Turistika.cz

Německo je odborníkem na jeden z nejlepších způsobů, jak si užít zábavu. Přesvědčit se o tom můžete ve více než 100 zábavních parcích. 

logo-turistika_2017.2_w_284 (2).png

Travel blog Německo na Turistika.cz

Nejnovější články z Travel blogu